St. Michael-Albertville Middle School East has named its 2019-20 Trimester 1 Honor Roll.

A Honor Roll

5th Grade

Neya Adam, Presley Adrian, Dionna Amoako, Riley Amundsen, Rilynn Arens, Kadence Barnes, Sophia Bartunek, Bryn Bartus, Brett Behn, Molly Benson, Lexie Bergen, Harper Blanchette, Lauren Brommer, Julia Brutger, Jared Brutger, Julia Butkowski, Matthew Centko, Madison Christofferson, Madelyn Christopherson, Caden Clark, Jackson Coy, Chance Crowley, Benjamin Dayton, Charles Dufner, Sterling Erickson, Esme Erntson, Patrick Eull, Cameron Eull, Ava Gabel, Jackson Goins, Hunter Hansen, Taylor Hanson, Chloe Harris, Adam Haus, Nolan Henderson, Elliot Herried, Lukas Honzl, Ava Huggins, Camille Iverson, Giana Juris, Sarah Kammann, Natalie Kelley, Brynn Krell, Thomas Lahr, Judah Lightfoot, Ethan Lind, Andrew Loecken, Henry Loftus, Gavin Loos, Claire Mattson, Morgan Mielke, Brodie Mork, Alessandra Muraski, Jacob Nehring, Samantha Nied, Kalei Peniata, Donovan Perez, Adelor Perkins, John Pierce, Garrett Pool, Audrey Powell, Lily Riesgraf, Anya Riesgraf, Kaidyn Roisum, Emily Roth, Addison Rowan, Arden Rupp, McKenna Sale, Emily Sandbo, Savanna Satre, Preston Saville, Emerson Schmidt, Oliver Schmitt, Alexa Schumm, Rebecca Simonds, Jonah Smith, Kaden Smith, Madison Stern, Logan Sylvester, Mckenzie Tisch, Ralph Vix, Peja Vukelich, Braeden Waller, Greta Wandmacher, Brady Ward, Macy Weber, Aaliyah White, Carter Wigfield, Lacey Williams, Caleb Wilmot, Zachary Woller, Courtney Zuidema.

6th Grade

Rowan Adams, Alexa Anderson, Liam Anderson, Ronak Arora, Kierra Au, Nafisah Bada, Megan Beack, Anna Benkowski, Gavin Berg, Gavin Borchardt, Kevin Bourget, Jake Brandberg, Claire Bunnell, Lauren Burk, Lacey Byboth, Ludovico Calcagno, Brody Cheeley, Treysen Cornillez, Shannon Corona, Greta Crowell, Oriana Dail, Drew Demarais, Addison Demerchant, Lindsey Demo, Jakob Denny, Nolan Dinh, Noah Duerr, Olivia Esnough, Lindsey Evensen, Evan Fargo, Carter Faucher, Ryan Fertig, Makayla Geistfeld, Olivia Gozel, Ella Graunke, Anthony Hanson, Cody Hart, Samantha Hartnett, Amanda Hauan, Roman Herron, Josephine Hjelle, Lydia Hustoft, Daxon Jantzi, Lane Jeffery, Lainey Jerulle, Ethan Jordheim, Aaron Kasperowicz, Jackson Keller, Isabel Kephart, Sophie Labatt, Joshua LaFore, Maddalyn Lamprecht, Grace Larson, Lily Lemieux, Nathan Lenneman, Adrienne Lewis, Sophia Marschel, Connor Marshall, Renee Meehan, Cameron Mitchell, Aidan Morgan, Hannah Neururer, Kendyl O’Connor, Lindsey Ontjes, Jonathan Pacholke, Jordyn Partain, Taylor Perkins, Adam Pouliot, Lauren Powell, Peyton Preston, Brooke Rath, Allie Rath, Amelia Reiss, Allie Rickard, Savannah Roach, Annie Robinson, Brodi Rux, Lily Schirmers, Nora Schleicher, Titus Schmoyer, Meadow Schnepf, Ariana Seaver, Mallory Shidla, Kyle Shull, Savannah Silbernick, Benjamin Sirianni, Delaney Sperr, Delind Spore, Kyla Spore, Sofia Tallarigo, Samantha Tesmer, Joslyn Thering, Addison Thompson-Klimpke, Chloe Tiffany, Gracie VanKuyk, Addison VanVooren, Victoria Verhulst, Cameron Webb, Kieran Webb, Ian Whiteis, Isabella Williams, Faith Wonnie, Skye Yaeger, Calla Yang, Ayden Zimmerman, Gabrielle Zimmerman.

7th Grade

Samuel Anderson, Regan Anderson, Isabelle Aquino, Kaden Bartunek, Alexander Beck, Kendra Behrens, Evan Blanchette, Derek Bot, Layton Bottolfson, Eleanor Braegelman, Kayla Bultena, Natalie Bury, Amelia Butkowski, Benedict Carroll, Alex Charlesworth, Christian Childs, Cody Christofferson, Kelsey Cochrane, Evan Collins, Rachel Couture, Bailey Coy, Marek Dalton, Michael Dewey, Samantha Didur, Davin Dufner, Elaina Eisen, Miranda Emerson, Rachel Erickson, Elise Feder, Bailey Fischer, Henry Foss, Cody Frelich, Jacob Goth, Madeline Hall, Adyson Hansen, Justice Haom, Katelyn Haug, Brynn Hedberg, Levi Hewett, Anja Hjelle, Addison Hoglund, Shane Jackson, Kaitlyn Jette, Grace Kammann, Grace Kirk, Gage Kloster, Olivia Kolenda, Gretchen Kuehn, Claire Kvant, Alexander Laurie, Joselyn Lewis, Cecilia Lewis, Brady Lindstrom, Kylie Lukkar, Isabella Mariotti, Ari Marquette, Marlee Maternowsky, Madelyn Matheson, John Meline, Lucas Miller, Addison Mitchell, Elise Neilson, Abby Nemeth, Gavin Ness, Lauren Ness, Erin Nolan, Jaeger O’Brien, Amanda Odland, Becca Odland, Chloe Olson, Eli Powell, Sophia Preciado, Katarina Rice, Hailey Riley, Landon Robideau, Kaden Rogers, Joseph Rydberg, Lindsey Rydberg, Max Salas, Ava Sandbo, Colton Sargent, Sophia Satre, Rose Schefers, Ava Schmidt, Kaden Schumacher, Leah Shipman, Brianna Skelly, Katherine Steffens, Ava Talley, Drew Tauber, Benjamin Thompson, Keegan Tisch, Blake Underwood, Lillian VanHeel, Maggie Velander, Brooke Vogel, Ann Weigle, Braeden White, Emma Woitalla, Kayla Wolkerstorfer, Chloe Yantes.

8th Grade

Jenna Allen, Ella Arens, Kane Barnes, Adrian Baumann, Andrew Beack, Lucas Benker, Avery Bennett, Griffin Berndt, Ava Bernier, Noah Bilicki, Eva Bollin, Theresa Bourget, Kate Brandli, Fae Bromley, Leyla Carlson, Nicholas Conrad, Lillian Covert, Kaylie Cox, Amelia Dayton, Logan Denny, Will Dorfsman, Alden Dyer, Steven Elert, Lily Faucher, Luke Ferrin, Serena Gao, Colin Geach, Claire Graunke, Jayna Haehn, Jackson Hamilton, Ava Haus, Leah Hein, Ramsy Hernandez, Halle Hicks, Leah Hultman, Sofia Iverson, Audrey Kanu, William Kassem, Alyssa Keller, Kenna Lehn, Narissa Ley, Holly Lindemann, Elise Linneman, Halyn McDougall, Ava McEachran, Marie Meehan, Ava Miller, Addy Miller, Vincent Muraski, Owen Negaard, William Negaard, Atley Neros, Kate Nygaard, Colin O’Connor, Taylor Olson, Samuel Paynter, Sophia Pederson, Aidan Petersen, Britain Pink, Bryn Powell, Ashlyn Resner, Connor Riesgraf, Jack Robinson, Jessica Roth, Jaxen Saville, Ruby Schmoyer, Brett Schmoyer, Avery Sherk, Skylar Smithers, Megan Stone, Joyce Syah, Jackson Taulelle, Ari Tourville, Adrianna Unruh, Katie Vanderbeek, Brayden Webb, Alary Weinzierl, Madison Whaley, Hannah Wiger, Lindsey Williams, Xavien Woods.

B Honor Roll

5th Grade

Brady Anderson, Breck Andres, Zachary Auger, Chloe Bergen, Danielle Biegert, Leo Bjerketvedt, Lillian Bobich, Greta Braegelman, Julia Bright, Lindsey Burkett, Tanner Carel, Madeline Conway, Keegan Cook, Colby Cox, Ethan Daleiden, Isabella David, Sienna DeLude, Brooklyn Emerson, Benjamin Feder, Jack Fisher, Kayden Formo Reck, Madison Frederick, Mila Gabrielson, Gavin Gabrielson, Colton Gardas, Emilia Granados, Adalyn Grier, Jacob Harrison, Owen Haugo, Avery Herron, Jaxen Hill, Haylee Homstad, Ella Hunter, Gavin Karels, Amanda Keller, Brett Kenney, Dylan Klevann, Marshall Kopp, Ayah Lamghafri Loudiyi, Nicolas Laurie, Harper Lehmann, Mason Lindseth-Miller, Cesar Lopez, Sydney Lukkar, Bayler Lyles, Owen Maki, Mikayla Marshall, Averie Martinson, Cameron Mcfarlane, William Misner, Olivia Nelson, Maxwell Newman, Thavanie Nguyen, Adelyn O’Connor, Cassandra Olson, Gabriel Paynter, Mason Peglow, Noah Peterson, Tiegen Peyerl, Evelyn Postuma, Triston Preston, McKenzie Rath, Austin Reed, Jax Robeck, Xander Robeck, Alexa Rogers, Beau Rueter, Dylan Ryan, Mattie Schoemer, Joscelyn Severance, Aiden Sheets, Aidin Siedow, Teagan Smith, Hayli St Denis, Mariah Steffens, Camille Stephens, Allison Taulelle, Lucas Thour, Dylan Vieau, Dominic Weidner, Briana Williams, Ashton Zehnder, Isaiah Zehoski.

6th Grade

Zachary Aandal, Serenity Amos, McKayla Anderson, Brody Andrzejewski, Mason Babbe, Elsie Bakker, Jace Berndt, Logan Bolduc, Peyton Bolduc, Caden Boser, Natalia Campion, Naomi Cheney, Madysen Coulson, Aubrynn Croaston, Riley Deelstra, Samuel Denny, Roman Drew, Adyson Eberhart, Noah Erickson, Maxwell Eull, Emma Formo Reck, Collin Fryckman, Karina Garcia, Gavin Glynn, Evan Goldsberry, Jacob Grabowski, Estella Gula, Jacob Gundry, Trey Gustafson, Evelyn Hansen, Nya Hart, Roman Heine, Brenden Heitkamp, William Henry, Matthew Hermes, Kennedi Hernandez, Tyler Herold, Brecken Holtz, Grace Jensrud, Omaleen Karbedeh, Dane Kasper, Brenden Kennedy, Brayden Kenney, Emma Kvant, Jonathan Landon, Hayden Langston, Bode Laylin, Xander Lenzen, Nevada Ligon, Zachary Marble, Ashlyn Marchand, Devin McClintic, Kaitlyn McHugo, Giselle Mercado-Aragon, Henry Messner, Sophia Michals, Chase Mills, Cameron Mlekoday, Aidan Moorman, Katelyn Mueller, Kaylen Mundahl, Tiah Nelson, Brendan O’Connor, Janelle Omweri, Jackson Outcelt, Carlee Petersen, Eddy Peterson, Clay Peterson, Helen Pichler, Mason Pohlkamp, Miina Pokorny, Morgan Radke, Claire Ramsay, Hailey Rech, Ellie Reiter, Nicolas Robison, Grace Sander, Samuel Schefers, Collin Schuette, Jayce Schwartz, Joseph Scully, John Sechser, Finn Sherman, Colin Shultz, Abigail Simon, Hudson Slettum, Tristan Souder, Kylee Steffens, Tyson Stegeman, Elliana Svihel, Jasper Thao, Malikai Thongsavanh, Charli Tims, Kendra Unruh, Mason VanOrden, Reid Varley, Kyle Webber, Samantha Weber, Maguire Weiland, Benjamin Wheeler, Holton Williams, Vida Wonnie, Ella Yang, Reece Zabel.

7th Grade

Halen Adams, Mukandas Ariran, Carter Arnlund, Jessica Besst, Maggie Borchardt, Caylee Casey, Juslene Chea, Anthony Colotti, Samantha Conway, Sarah Couture, Emma Daleiden, Dow Dickerson, Douye Donbraye, David Dupris, Madison Easthouse, Gavin Edlund, Carson Eggert, Hannah Ehlers, Riley Emerson, Clayton Etnier, Payton Eull, Sophia Fagerlee, Lucille Felling, Bruce Flam, Samuel Foltz, Jayden Frenger, Jacob Gallagher, Amayah Gaston, Brendan Green, Haley Harrison, Hogan Hicks, Eugene Hoskins, Brandon Hove, Lillian Husom, Cayden Huynh, Molly Jacobs, Devon Johnson, Faith Johnson, Nolan Kasperowicz, Dylan Keiner, Margret Klym, Josephine Kopp, Kyle Krueger, Drew Kuechle, Jacob Levens, Thatcher LeZalla, Alyssa Lopez, Tyler Lundquist, Meredith Marschel, Ellie Martin, Lane Mastro, Gabrielle Melbostad, Brenna Morneau, Liam Nevala, Adelyn Norwick, Westlee Patterson, Ava Pelowski, Jazzmine Pierre, Landon Poppen, Landon Prepodnik, Keelan Rosener, Ava Russell, Caden Sale, Benjamin Schmitt, Nicole Schumm, Kate Smith, Nolan Spiekermeier, Avagabriella Stich, Jacey Stone, Lincoln Tangen, Anna Thour, Madeline Tillmann, Tate Tolifson, Ava Vannurden, Chloe VanRyzin, Anna Volkenant, Kaleena Wallace, Chloe Weidner, Danika Weiland, Lauren Weimer, Lucas Winters, Trevin Zink.

8th Grade

Noah Aadland, Ashley Alfaro, Elsa Amoako, Brianna Anderson, Brady Anderson, Brooklyn Andrzejewski, Muhiz Bada, Zachary Bishop, Madison Bleess, Jackson Brutger, Jackson Bursey, Jonathan Cavanaugh, Judsona Chea, Suili Chomilo, Andrew Cowan, Tabitha Craig, Maggie Cynor, Gavin Davidson, Gabriella Delgado, Noah Demo, Ava Denne-Brown, Gabrielle Ehlers, Nolan England, Reece Erickson, Grace Fetzer, Heidi Frank, Kylie Gaston, Arabelle Geray, Andrew Grabowski, Jake Green, Bryce Haines, Joshua Hallberg, Cortney Halvorson, Abigail Harlan, Hailey Heise, Riley Hiltner, Lauren Hochstatter, Grant Hoefener, Breanna Immer, Andrew Johnson, Evan Jones, Roman Kiado, Neemah Kiarie, Samantha Kieley, Natalie Kloss, Daniel Landon, Addison Landy, Jayden Loftus, Briella Maeder, Isabella McCarty, Cason Medin, Ava Messner, Noah Miller, Travis Millslagle, Gabriella Nelson, Grant Nieman, Thomas Ohotto, Nicholas Olson, Jack Ostrowski, Reid Petersen, Sidney Peterson, Chloe Peterson, Natalie Pilney, Madison Pohlkamp, Isabella Pomeroy, Bryce Popelka, Makenna Powell, Isaac Reames, Carson Renner, Emma Rens, Isabelle Sawyer, Isabel Schmidt, Lucas Schweisthal, Ava Shapiro, Conner Smith, Hannah Smith, Tyus Smith, Ayden Smith, Hayden Snyder, Laney Stace, Sarah Stephenson, Hudson Stone, Jake Suchy, Taylor Tschida, Bradyn Tymeson, Eileen Vitzthum, Caleb Waller, Melanie Webber, Breanna Weiss, Izaac Westerman, Owen Westerman, Jackson Wheeler, Dawsen Whiteis, Alexander Williams, Ryan Williamson, Noah Wilmot, Martina Wiome, Grant Woitalla, Jayce Wolkerstorfer, Elizabeth Worms.

Load comments