Elk River Elks Mascot

Elk River High School 2019 Semester 2 Honor Roll

Grade 12 “A” Honor Roll

Tori Albrecht, Neely Anderson, Joseph Anderson, Lafayette Bade, Alexis Beck, Tyler Benson, Abigail Benson, Anna Bergman, Anna Breuer, Chloe Brunkow, Gabrielle Brunkow, Erin Buerke, Katherine Buhl, Joseph Butterfield, Grant Carlson, Annica Carr, Anna Cawthra, Morgan Chambers, Camryn Chouinard, Leanna Christen, Larkin Clem, Tayler Cunningham, Isabel Davis, Deanna Dokken, Hanna Dorff, Colt Dusbabek, Obiamalu Egbujor, Charles Eldredge, Angel Fredin, Alexis Friesen, Carson Friestad, Claire Gebhardt, Michaela Goad, Jacie Gordon, Ally Gramstad, Jazmyn Gray, Benjamin Greni, Ava Grimm, Lucas Gustafson, Samantha Halberg, MyKenna Haley, Zachary Hallman, Grace Hanson, Tyler Hanson, Alyssa Heinkel, Kayden Hendrickson, Drew Hightshoe, Riley Hogan, Dylan Hollom, Jessica Hortian, Samuel Hund, Courtney Huver, Annabel Inman, Carly Jagodzinski, Michael Jarmoluk, Sydney Johnson, Madeline Johnson, Donna Johnson, Sarah Johnson, Hannah Johnson, Megan Jung, Riley Kaluza, Hamdi Kasim, Alison Keoraj, Kelli Keyser, Kelsey King, Tyler Klier, Anson Kozitka, Julia Kramer, Kalee Krippner, Alexis Lane, Mitchell Larson, Alexandra Lee, Sophia Leither, Peyton Lorentz, Mitchell Maass, Anna Matter, Autumn Mattson, Kallie Middleton, Evan Miller, Grace Miller, Vianna Moua, Mitchell Muniz, Kwamboka Ndege, Selena Nelson, Cassandra Neuenfeldt, Kayla Nidever, Shelby Novotny, Michael Nowotny, Joseph O'Connell, Jade Ochu, Zachariah Odegard, Elizabeth Olson, Carly Palmer, Malia Peacock, Jackson Perbix, Julia Pierce, Destin Puchtel, Morgan Ray, Sydney Redepenning, Arica Reesman, Miranda Reierson, Jay Rickard, Alaina Rossum, Hunter Rudkin, Cole Schaal, Ethan Schultz, Rhea Schumacher, Katie Schwegman, Elana Sederholm, Charlee Sether, Eli Smith, Trent Soukup, Marlena Steenerson, Harrison Stephens, Makenzie Stevens, Danielle Stewart, Pavel Strelchuk, Evan Strom, Mackenzie Thom, Jordan Thorpe, Talsi Tice, Bailey Tobiason, Tess Trombley, Cole Tveit, Samuel Varner, Matthew Vick, Jessica Waldron, Ashlyn Weber, Branden Weber, Alexis Winberg, Izabella Yager, Sydney Zierden

Grade 12 “B” Honor Roll

Michael Almich, Cade Baldwin, Toni Baldwin, Jacob Ballenger, Michael Baron, Zachary Bartlett, Lana Battig, Tailer Benson, Drew Bentzen, Stephanie Blasius, Kelli Boe, Zachery Buchert, Nicholas Byrne, Rand Carlson, Lindsey Carlson, Ryan Czech, Annabelle Czech, Fleur de Velde Harsenhorst, Kyle DoBrava, Benjamin Eibensteiner, Kayla Engebretson, Blake Englund, Alexander Ettesvold, Jason Frost, Dylan Fruth, Carsyn Gatlin, Nathaniel Gfroerer, Saul Gonzalez, Samantha Gust, Maria Hanson, Katryna Hinkley, Calista Jerome, Tanner Jess, Michael Johnson, Dalton Johnson, Alyona Juntunen, Abbigail Karsten, Bridget Kiemele, Sydney Knopick, Katie Kolar, Madelyn Kotzer, Sarah Kring, Noah Langlais, Abigail Langton, Michael Lee, Sophie Leininger, Tyler Leshovsky, Tara Leshovsky, Ryan Madsen, Anthony Moretto, Katie Nelson, Luke Orgon, Jacob Palm, Dylan Phonngavong, Tyler Powell, Sarah Rapp, Madison Ricksham, Hunter Rissman, Devon Roberts, Josephine Schaaf, Wyatt Schimmelman, Joshua Schlaman, Samantha Schoen, Afnan Siddique, Madison Stevens, Ryan Stigen, Jonathan Suchy, Lydia Suiter, Jayden Sullivan, Kylee Thompson, Riley Thorson, McKenna Uphoff, Julia Vicioso, Annie Wagenpfeil, Cassidy Wolcenski

Grade 11 “A” Honor Roll

Paige Anderson, Trisha Averill, Mitchell Bakken, Ashley Ballou, Emily Balluff, Emily Banker, Joshua Bauer, Abigail Bense, Molly Bense, Meghan Bentz, Elijah Bicek, Adam Boeckermann, Cheslea Bonk, Alexander Bray, Johanna Breyen, Snow Bryner, Makayla Buckley, Rebecca Buckley, Gregory Bury, Liam Carr, Brendan Chermack, Connor Clausen, Madelyn Cramer, Kelly Crocker, Gracelyn Dilley, Aalyse Eik, Adam Eldredge, Bartholomew Engvall, Samuel Erickson, Jami Feist, Jack Ferry, Abigail Filipiak, Rachel Ford, Abigail Fritschel, Paige Gangl, Nicklaus Gill, John Gintz, Annie Givens, Olivia Grev, Benjamin Grundman, Nicholas Gulden, Lydia Haack, Adam Hague, Cassandra Hall, Samantha Halter, Samuel Hansen, Aria Hanson, Carter Hanson, Kiersten Hartje, Kira Haus, Hannah Hawley, Joshua Hebrink, Sophia Hemphill, Grace Hendrickson, Andrew Herrboldt, Clarissa Hilary, Hannah Hilyar, Troy Hinz, Zachary Holtz, Seth Hopkins, Jaylynn Hovanetz, Tyler Hughes, Savannah Hulse, Delaney Huntley, Eric Ingham, Greyson Jenkins, Audrey Johnson, Halle Johnson, Anders Johnson, Cassandra Johnson, Elisabeth Johnson, Mickiah Johnson, Seraphina Johnstun, Nisa Kedrowski, Savanah Klegon, Alyssa Kosbau, Abbie Koste, Jonathan Kovach, Christian Kubicka, Alma Larson, Kayla Lingman, Grace Lofquist, Bryce Loidolt, Nathan Loretz, Allison Lundeen, Alexis Lynch, Michael Mattson, Makayla Melchior, Jack Milless, Sidney Mitchell, Wyatt Morin, Sean Mynahan, Isabel Nelson, Bradley Nelson, Kaytlin Nething, Joseph Nordstrom, Kaden Odegaard, Miles Olofson, Amelia Olson, Samuel Orgon, Alicia Palmer, Kara Paulsen, Abigail Peterson, Nice Plasabas, Kaylin Plautz, Amber Pomeroy, Allison Potts, Jadon Purcell, Sergey Rabikau, Alexis Rademacher, Sophia Riewe, Beau Ruby, Elizabeth Rumreich, Alejandro Rydberg, Makenna Sacre, Sebastian Salazar Santor, Katelyn Sampson, Codi Schminkey, Marianne Schoen, Alaina Schoenfelder, Erin Schunk, Victoria Schwieters, Emily Scott, Jacob Shaheen, Ethan Sharp, Devon Shaw, Jamison Skoog, Abigail Skoog, Abbey Smith, Zachary Stroh, Kaylee Sullivan, Jessica Timm, Charity Timm, Clarice Toth, Megan VanDrehle, Benjamin Verdick, Levi Voigt, Jessica Weisgram, Ashley Werner, William Yang

Grade 11 “B” Honor Roll

Cooper Adcock, Savannah Albu, Calvin Artmann, Abigail Barschdorf, Mason Barziza, Hailey Bauer, Ryan Benson, Michael Bergerson, Izzabella Brouhard, Taylor Byars, Taylor Christian, Jake Cunningham, Jason Domer, Tyson Dusosky, Allison Dwyer, Cheyanne Dyson, Alexa Engebretson, Dmitriy Findorff, Tate Fluguear, Morgan Gacke, John Gannon, Gavin Haag, Austin Hagen, Jaida Hagen, Anson Hanna, Hannah Harder, Audrey Hawes, Sara Heinkel, Jonathan Hughes, Isaac Hultberg, Abigail Johnson, Michael Kotzer, Joshua Koziol, Jake Krauth, James Krzesowiak, Anthony Kutzer, Emma LaFlamme, Grace Larson, Maxwell Lassek, Myrren Lee, Joseph Lerud, Ellie Loe, Reese McCulloch, Anna Meehl, Zachary Michaelis, Kaylee Miller, Piper Miller, Mataya Mongeau, Jordan Mustin, Robert Nelson, Madeline Neu, Bridget Niemi, Sydney Ninke, Mahalia Norton, Micah Olson, Kaiden Poling, Mackenzie Poliszuk, Darren Emmanuelle Rabaya, Emily Reimann, Karsen Risse, Mackenzie Risting, Cole Ronallo, Juliet Saari, Carter Scharber, Kalli Sheldon, Teresa Simcoe, Leah Stanislawski, Molly Stenerson, Jaxson Stephan, Gillian Telfer, Elijah Thompson, Emily Vetter, Jesse Xiong

Grade 10 “A” Honor Roll

Amber Aamodt, Emily Anderson, Alexandra Anderson, Bewaji Anjorin, Dylan Ball, Emily Baumer, Colin Bedbury, Michael Belair, Treyvanne Bergstrom, Harvey Bergstrom, Nolan Blake, Blake Boedigheimer, Josiah Bonin, Bria Cappelli, Mary Charboneau, Abigail Charleson, Gage Clem, Alexa Cloutier, Daniel Cockcroft, Shelby Conrad, Mackenzie Creighton, Kyle Damke, Ellen Dehn, Emily Ditter, Joel DuBay, Samantha Eagle, Makenna Elphick, Madison Erickson, Sarah Fausch, Faith Fausone, Allison Fischer, Derek Fromm, Mason Gates, Katie Gerold, Ella Goede, Megan Gordon, Katelyn Gramstad, Joseph Gustafson, Jayna Hager, Luke Hansen, Morgan Heinen, Ryla Hines, Nathan Holm, Jordan Hund, Zachary Jacobs, Franklin Jarmoluk, Tanner Jenni, Mackenzie Johnson, Maya Johnson, Elizabeth Johnson, Abigail Johnson, Rachael Johnston, Bennett Jordan, Nicholas Jung, Grigory Katkov, Marni Keith, Megan Kelley, Parker Kivley, Alexandra Klocker, Payton Kolles, Jenna Korinek, Lyndsey Korst, Jacob Kotzian, Olivia Kramer, Kylie Kruse, Phyllis LaClare, Johanna Langbehn, Annabelle Langton, Kalia LaValley, Shaun Lee, Lucy Leither, Kendra Lingman, Gabriel Livingston, Lucas Lodermeier, Elaina Maass, Miah Martin, Benjamin McLeish, Jessica Medenwaldt, Jordan Mehrer, Emmett Miller, Lexi Milless, Payton Nivala, Graham Norton, Emma Olson, Callie Patraw, Noah Paulsen, Grant Paulson, Karl Pederson, Samantha Peterson, Blake Ramberg, Carlie Richter, Hanna Rissman, Ellie Rivers, Andrew Saxon, Cody Schoen, Avery Schuster, Addisyn Schuster, Brenna Seagren, Corinn Seifert, Harrison Simmonds, Corey Skalsky, Ethan Spanier, Blake Storbakken, Demitri Stotler, Lindsay Strecker, Molly Stroh, Josephine Stubbs, Tristan Suojanen, Sophia Tobin, Jack Tudor, Kylie Urvig, Regan VanAvery, Annabelle Volkers, Mackenzi Widman, Mallory Williams, Ryan Wilson, Elizabeth Witter, Sydney Wojcieszak, Charles Wonser, Julianna Yang, Mya Yoder

Grade 10 “B” Honor Roll

Pablo Aleksandrowicz, Claire Anderson, Gunnar Anderson, Chikodinaka Anyanwu, Josie Babcock, Ellyson Bahr, Madison Blomberg, Kyleigh Boese, Alexis Burstad, Talen Carlson, Katelyn Carr, Easton Christian, Cora Coz, Rachel Crawford, Parker Davies, Ainsley Davis, Coleton Diekow, Cole Donald, Blake Douglas, Jack Farrar, Amanda Forstie, Noyemin Gradinar, Khaliana Gray, Joseph Greniuk, Cole Groebner, George Hale, Aleigha Hallas, Gregory Hanegraaf, Timothy Hanson, Macy Hanson, Kurt Haugen, Brady Heuer, Brady Holland, Neiko Jeanetta, Cordelia Johnson, Ralph Kassor, Ryan Kiely, Elaina Kuhnau, Ryleigh LaPlante, Alex Larson, Makayla Leuthold, Mckenzie Lundquist, Alexander Lutz, Sophia MacDonald, Megan Madsen, Mason Martineau, Samuel Maves, Gavin Melcher, Kellen Michener, Patrick Moos, Jared Moritz, Austin Moss, Jadyn Mossengren, Charles Ndefua, Ellie Norton, Quinn O'Hara, Heather Olson, Charlotte Oudekerk, Jack Overton, Elijah Pangborn, Dayne Partlow, Kathryn Porter, Aidan Robeck, Thomas Schirmers, Kailey Sherratt, Connor St Aubin, Ella Stephan, Landon Straus, Alyssa Suchy, Emily Tatur, Tyler Trembath, Amanda Weber, William Xiong, MacKenzie Zachman

Grade 9 “A” Honor Roll

Rowan Agosto, Emily Almanzar, Maverick Almich, Ella Anderson, Coltin Anderson, Marcus Ayumba, Henry Babcock, Bricyn Barziza, Jordan Bauer, John Belair, Ava Berg, Cadence Bever, Matthew Binsfeld, Grace Boswell, Tucker Brady, Emily Bridgeman, Danielle Bruemmer, Kaylee Buck, Riley Callahan, Garrett Carlson, Gavin Carlson, Lainie Carlson, Nathan Carter, Cerina Chang, Madelyn Christian, Chloe Coffee, Elle Cotton, Caitlin Cramer, Paige Crawford, Elizabeth Dehmer, Levi Donat, Maya Eatherton, Haelyn Eggert, Claire Flahaven, Alicia Ford, Jonah Fossum, Brayden Frank, Carmen Galante, Haley Gallup, Emma Gangl, Erin Gannon, Luke Gintz, Kolby Givens, Kayden Grassel, Tanner Greenwell, Kristoffer Gutierrez, Dylan Haataja, Macy Hageman, Belinda Hamlin, Mikita Hanchar, Anthony Hanson, Lindsey Hanson, Ella Harris, Sonja Hassing, Brett Haugland, Katelyn Hilary, Nikolaus Hughes, Faith Hurley, Taylor Ives, Kylie Jimenez, Zoey Johnson, Blake Johnson, Caleb Johnson, Kage Johnson, Preston Jordan, Caden Kanenwisher, Nataysia Koehler, Matowi Kohno, Isaac Kraft, Gabriel Kramer, Margaret Krueger, Rayna Laing, Dylan Langley, Lilly Lassek, Cameron Lehmann, Samuel Lillestrand, Emma Loretz, Leah Lundeen, Tate Madson, Rayna Mahowald, Peyton Maier, Rhea Main, Cadence Martie, Parker Mathewson, Alyson Miskowic, Caroline Nelson, Kayleigh Nelson, Hailey Neumann, Ashley Ojeda, Anders Olsen, Sadie Olson, Ella Opay, Ella Ovall, Aiden Paynter, Desiree Peterson, Jaelyn Plantenberg, Emma Powell-Muntean, Amanda Purcell, Alan Quaid, Cromwell Rory Rabaya, Shane Rademacher, Austin Ramert, Brandon Ramert, Thomas Rebrovich, Lindsey Redepenning, Abigail Rekstad, Anna Riewe, Josh Riffe, Julia Rindy, Kayla Ring, Emily Rossmeisl, Savannah Roux, Luke Rumreich, Felicia Schall, Kaitlyn Schlink, Brock Schmertman, Dylan Schuster, Etta Sether, Addy Soukup, Jack Sumstad, Adelynn Taylor, Fridley Thao, Bethany Timm, Kolbi Vasseur, April Volkers, Amy Wallace, Mackenzie Weber, Emma Weisgram, Harper Westgaard, Isaac Wiitala, Ryan Wingard, Ella Wonser, Annika Wozney

Grade 9 “B” Honor Roll

Darlene Abeln, Matthew Alexander, Makenna Anderson, Autumn Barthel, Corey Bengtson, Blake Benson, Abigail Berg, Ruby Bowen, Mckenzie Boyce, Logan Braley, Alex Brandt, Nathaniel Buhl, Cooper Christian, Andrew Christopherson, Simaya Cunningham, Gabriella Danielowski, Kai DoBrava, Owen Doran, Madelyn Fern, Jack Flahaven, Marcus Fritel, Collin Furlong, Amos Gborie, Neal George, Caleb Gillquist, Elizabeth Glemming, Stephan Good, James Good, Dayton Guyer, Summer Hackenmueller, Tyler Hague, Maggie Hale, Jayce Hansen, Anton Harlander, Benjamin Hawley, Luke Hevey, Aidan Hillebregt, Samuel Hughes, Courtney Johnson, Ava Johnson, Joseph Jusczak, Hope Kanenwisher, Lauren Keckeisen, Rylen Keoraj, Abigail Kohout, Susan Kreber, Bryan Kubicka, Kendra Lockwood, Allyson Maikke, Brooke Marks, Chance Martin, Mason Mattingley, Haddyn Mayer, Emma McCort, Joshua Meister, Tyler Menning, Ashley Meyer, Gavin Miller, Tia Mitchell, Elijah Montague, Elizabeth Moretto, Olivia Mujica, Alistair Mulvihill, Jade Murray, Keegan Nelson, Ashton O'Leary, Mason Olofson, Ruby Olson, Zachary Peterson, Abby Peterson, Joshua Porter, Zoe Rammer, Eric Rea, Evan Ressler, Trinity Richards, Taitum Rishovd, Taylor Rossmeisl, Caleb Rother, Destiny Scharf, Maxwell Schunk, Jackson Skyberg, Shane Staeheli, McKenna Stoll, Gavin Swart, Sheny Thao, Bryce Thompson, Linnea Trost, Madison Tveit, Jenna Tykwinski, Jerome Uche, Sydney Venne, Ryan Weatherly, Mason Weber, Zoey Wirz

Load comments