Caledonia Middle/High School

6th grade

A Honor Roll

Avery Augedahl, Tatum Gordon, Anthony Hahn, Bodie Knutson, Adrienne Lange, Paislee Linn, Maya Morey, Jessica Stendel, Sophia Storlie, Alexzander Vick, and Samantha Weichert. 

B Honor Roll

Merik Allen, Elsa Blum, Madelina Bryson Plantz, Hattie Dvorak, McKenna Eglinton, Jack Fetketter, Logan Foellmi, Jazzlyn Hauser, Isaac King, Bristol Kuennen, Phoebe Lampert, Ayden Marschall, Morgan McCabe, Mason Paus, Isaiah Powell, Brairy Proulx, Alexis Qualy, Ryan Riederer, Benjamin Rogich, Sophia Schaffer, Thomas Schroeder, Ashlynn Steele, and Lily Wiebke. 

Principal’s Honor Roll

Vivian Kittleson, Paizley Lange, and Alayna Yahnke. 

7th grade

A Honor Roll 

Sophie Blocker, Evelyn Doyle, Ezekiel Gengler, Chloe Hammel, Shayna Meier, Samantha Peters, Jack Schmitz, MaKenna Schroeder, Noah Staggemeyer, and Maddox Walk. 

B Honor Roll 

Will Allen, Aiden Burns, Kellyn Cognac, James Fitzpatrick, Colin Flannery, Layne Foellmi, Loisah Gay, Caden Hauser, Cade Meyer, Evan Milde, Landon O’Heron, Olin Twite. 

Principal’s Honor Roll 

Ella Hoscheit. 

8th grade

A Honor Roll

Noah Berger, Abby Colsch, Alex Colsch, Aliyah Gantenbein, Mason King, Sophie Lampert, Braxton Lange, Alexis Peters, Greysen Proulx, Weston Rask, Harper Reed, Dylan Schroeder, Gabrielle Schuldt, and Grayson Staggemeier, 

B Honor Roll  

Sienna Augedahl, Brynne Colsch, Maria Clara De Souza, Tanner Ginther, William Hahn, Danielle Kirchner, Carson Klug, Preston Kuennen, Landon Meyer, Noah Meyer, Jade Miller, Tyra Moore, Aften Myhre, Johnathan O’Heron, Austin Swenson, Noah Treptow, Mariah VonArx, Eric Welscher, Lynzie Woyczik, and Megan Wunnecka. 

Principal’s Honor Roll 

Addison Fruechte, Liv Myhre, Emma Schupbach, Eli Staggemeyer, Owen Staggemeyer, and Fischer Wait. 

9th grade

A Honor Roll 

Owen Denstad, Lewis Doyle, Landen Frauenkron, Kennedy Hansen, Kennedy Holdmeyer, Samantha Hoscheit, Libby Jilek, Jessie Johnson, Emelia Kittleson, Sean McCormick, Styrk Myhre, Alicia Schroeder, Alexis Schuldt, Elizabeth Stehr, and Laurent Stigeler.

B Honor Roll 

Annah Anderson, Jack Babinski, Mason Banse, Isaac Blocker, Sophie Burns, Carter Burrichter, Connor Buttell, Campbell Cognac, Vincent Colsch, Hunter Goetzinger, Maggie Ideker, Regan King, Logan Koepke, Braelyn Lange, Payton Lechner, Annabelle Mulholland, Landon Oitzman, Emma Rommes, Jason Schock, Mason Schroeder, Tyler Stendel, Georgia Welsh and Alexis West.

Principal’s Honor Roll 

Jessica Morrow

10th grade

A Honor Roll 

August Allen, Kyle Bechtel, Caleb Conniff, Linda Hang, Lexie Hoscheit, Isaac Housker, Emily Ideker, Paige Klug, Payton Konz, Kennedy Kruse, Elenore Milde, Miranda Schroeder, Isabelle Schultz, Emma Stemper, and Alec Weinbender. 

B Honor Roll 

Kimber Frank, Madelyn Frank, Ayshia Gay, Ayden Goetzinger, Evan Hawkins, Anessa Johnson, Kloe Jore, Bronson Knutson, Aubrianna Koch, Alexis Koel, Mikaela Konkel, Cameryn Kruse, Madelyn Meyer, Skyler Paus, Kandis Privet, Ava Privet, Cory Scanlan, Alexis Schroeder, and Kylie Staggemeyer. 

Principal’s Honor Roll 

Tristan Augedahl, Jovial King, Jenna Mann, Mackenzie Morey, Noah Stigeler, and Jacob Woyczik.

11th grade

A Honor Roll 

Gracie Heaney, Emma Ideker, Jermiah Jacobson, Elijah King, Teagan Lange, Brendan McDonald, Sasha McLees, Austin Meyer, Grace Meyer, Blake Morrow, Christopher Pieper, Rachel Rosendahl, Katelynn Seymour, Jeremy Stehr, Brianna Stemper, Makayla Tessmer and Hannah Zaiger. 

B Honor Roll 

Brady Augedahl, Logan Banse, Thomas Bechtel, Rose Buttell, Alivia Cordes, Reese Diersen, Olivia Foster, Reed Gordon, Alysha Heaney, Alandra Jilek, Jackson Koepke, Trevor Kruse, Haley Lemke, Thane Meiners, Gabriel Morey, Elijah Nolte, Ely Ranzenberger, Evan Schroeder, Ja’Shon Simpson, Jailah Smith, Madisyn Tessmer, and Alaina Wunnecka. 

Principal’s Honor Roll 

Grace Denstad, Lillian Doyle, Lydia Jennings, Grace Myhre, Brandon Ross, Amber Stemper, and Sadie Treptow. 

12th grade

A Honor Roll 

Andrew Kunelius, Samuel Privet, and Elise Weinbender. 

B Honor Roll 

Dana Augedahl, Kailey Banse, Owen Blocker, Michelle Burt, Claire Buttell, Kerrigan Hansen, Ashly Ideker, Austin Klug, Tayler Kohlmeier, Dalen Lemke, Maria Ness, Kaden Peterson, Isiah Reinhart, Casey Schultz, Jacob Staggemeyer, Drew Standish, Jacqueline Studenski, Morgan Tischhauser, Tysen Vick, Eliza Welscher, Colten Welsh, Shaylie Welsh, Madison Winjum, Kole Woyczik, 

Principal’s Honor Roll 

Lyza Hoscheit, Devin Vonderohe, and Jenna Wiebke.

Recommended for you

Load comments